מחזור-המים-768x421

כחלק מתהליך היווצרות המים והתעבותם באטמוספרה, אדי המים סופחים מהאוויר גזים שונים כמו חמצן, חנקן, פחמן דו-חמצני וכמו גם מזהמים שונים הנמצאים באוויר כמו אבק, גזי פליטה של מנועים, מכוניות, תחנות ייצור חשמל ותעשייה כבדה מזהמת.

עם ירידת הגשמים, כאשר המים זורמים על פני הקרקע ביובלים ובנחלים, נספחים אליהם חומרים שונים כמו שאריות צמחים, עלים, תוצרי לוואי של שחיקת הקרקע ועוד.


גם קשיות המים מושפעת מסוג הקרקע ומהרכבה הגאולוגי ולכן ישנם הבדלים באיכות ובטיב המים שתלויים,בין היתר, בהרכב הקרקע באזורים גאוגרפיים וטופוגרפיים שונים.כשמים אלה מחלחלים לתוך הקרקע דרך סוגי ושכבות קרקע שונות, נספחים אליהם מלחים ומינרלים שונים. כך, נוכחות של סידן יחד עם פחמה יוצרים מצרר הידוע בכינויו אבנית.

מים על-פני האדמה ומי תהום מזוהמים

מהם המזהמים העיקריים :

– יצורי חיים, חיידקים, וירוסים, אצות …
– מזהמים כימיים: פחמימנים, מתכות כבדות, שאריות כימיות של תרופות, בעיקר אנטיביוטיקה, דשנים וחומרי הדברה המשמשים בחקלאות ,שפכים אורגניים (ביוב) ותעשייתיים וכמובן כלור המוסף למים.
זיהום פיזי כמו אבק, משקעים, חול הנישא עם הרוח.

הסיבות הן מרובות:

פסולת בעלי חיים, בורות ספיגה, אשפה, חקלאות אינטנסיבית, דליפות של תוצרי זיקוק, של תעשיית הבנייה וכדומה.

כך, על פי אזור מוצאם ואזור ההיקוות שלהם, המים עלולים להכיל מזהמים מקבוצות שונות שלהם השפעות שונות, טובות וטובות פחות.

כיצד מטהר מים משפר את איכות המים

מטהר מים מסלק מהמים את המזהמים השונים ואת תוצאות הטעם והריח הנוצרים מהם. איכות המים המטוהרים תהליך הטיהור הוא תהליך סלקטיבי שאינו פוגע בהרכב המינרלי הטבעי של המים המטופלים.
מטהרי המים של מי רווה מבצעים תהליך זה של סינון וטיהור באמצעות שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ושומרים על הערך המינרלי החיוני לגוף האדם.

שתפו אותנו

Shopping Basket
דילוג לתוכן