כדאי לשתות כוס מים מטוהרים על הבוקר!

כוס מים מטוהרים
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

רובינו שמענו על כך ששתיית כוס מים כפעולה ראשונה על הבוקר, תורמת רבות לבריאות הגוף. אכן, לא מעט אנשים כבר עושים זאת אך, למי שאינו יודע או אינו משוכנע בתועלות הבריאותיות של שתיית מים נקיים, להלן תזכורת עניינית.

סיוע בשריפת קלוריות

בדרך כלל הגוף מיובש במידה מסוימת לאחר שנת לילה ומהרגע שהגוף סופג כוס מים על הבוקר, מתחיל תהליך של התאמת טמפרטורת המים לטמפרטורת הגוף, תהליך המחייב האצה של חילוף חומרים.

כוס מים מטוהרים

כדי לשרוף קלוריות, יש צורך שחילוף החומרים יפעל בקצב ראוי. לעומת זאת, כאשר אנחנו לא שותים מספיק מים, חילוף החומרים שלנו מואט כדי לחסוך באנרגיה, כמו כדי להתכונן לשלב הבא של תחילת התייבשות. לכן חשוב להתחיל את היום שלנו עם שתיית מים טהורים פושרים בכמות מספקת כדי שהגוף שלנו ימצא בהקדם האפשרי בתהליך עבודה וחילוף חומרים הולם.

מים מווסתים את טמפרטורת הגוף שלנו

כולם יודעים כי כאשר חם לגוף, עולה החשיבות לשתות מים. אבל האם ידעת שחשוב לא פחות לשתות מים כשקר לגוף? הסיכון להתייבשות הוא, למעשה, מוחשי יותר כאשר אנחנו קרים כי הגוף משקיע אנרגיה כדי להתחמם. לכן חשוב לשתות הרבה מים טהורים גם כאשר קר.

מים מאפשרים תהליך חמצון טוב יותר של הגוף

מים עוזרים לשמור את גופנו לח, דבר חיוני עבור רוב האיברים שלנו, כולל הריאות, אשר אמורות לכלול לחות גבוהה לתפקוד מיטבי. מחקרים הראו קשר בין צריכת המים והשפעתם על הפחתה של אסטמה.

סיוע בהפחתת צריכת קלוריות

התהליך המתואר למעלה פועל לא רק בבוקר אלא בכל שעות היום. שתיית מים נקיים בכמות מספקת לפני הארוחה מייצרת תחושה של שובע, אשר מפחיתה את כמות הקלוריות שהיינו צורכים,כהשלמה עם מזון. מכאן, עבור אנשים שצריכים או רוצים לרדת במשקל, שתייה מספקת של מים נקיים עוד לפני הארוחה משמעותית מאוד לצמצום צריכת קלוריות.

סיוע בסילוק רעלים

כוס מים מטוהריםהגוף שלנו זקוק בכל זמן למים כדי לפנות את הרעלים שהוא מכיל. גוף ללא רעלים משיב לעור זוהר ומראה בריא וטבעי . הגוף שלנו חשוף לעתים קרובות לרעלים מהסביבה החיצונית שלנו. שתיית מים מטוהרים היא פשוטה וטבעית, ומסייעת מאוד להיפטר מהם – ומכאן החשיבות של שתייה מרובה. בנוסף, מים עוזרים לווסת את רמות הסוכר בדם. רמת הסוכר בדם ממלאת תפקיד חשוב בבריאות שלנו. לכן חשוב, כדי לשלוט ברמת הסוכר ולאזן אותה, יש להקפיד על שתייה מרובה של מים ואכילת מזונות עם תכולת מים גבוהה כמו פירות טריים.

כדי לשפר את תפקוד מערכת העיכול

כאשר אנו צורכים מספיק מים, מתבצע תהליך של ניקוי מערכת העיכול שלנו, וכתוצאה מכך ספיגה טובה יותר של חומרים מזינים. באופן דומה, צריכת מים באופן הולם תמנע בעיות כמו עצירות.
בתקווה שכל היתרונות של שתיית מים טהורים בבוקר הנזכרים כאן יגרמו לכם להמשיך או להתחיל לשתות מים על הבוקר!

למעשה אין שום תירוץ לא לעשות זאת, זה פשוט, זה בריא וזה לא דורש מאמץ מיוחד.

מחקרים הראו כי לשתיית מים יש השפעות עקיפות על מצב הרוח שלנו! החוקרים גילו כי התייבשות קשורה לרגשות של כעס ודיכאון! התייבשות עלולה לפגוע בתפקוד התקין של המוח ולגרום לבעיות ריכוז או אובדן זיכרון.
על ידי הקפדה על שתייה מרובה ומספקת, אנו מבטיחים במקביל סיכוך טוב של השרירים שלנו – שהוא חיוני להפעלתם! בדרך זו, פוחת הסיכון של נקעים או פציעות שונות.
הגוף שלנו נוטה להראות סימנים של עייפות כשאנחנו מתייבשים. זה יכול להיות מוסבר על ידי העובדה כי האיברים החיוניים שלנו מתאמצים יותר כדי לשאוב יותר חמצן אל הדם.

קשה לכם לשתות כמות ראויה של מים ?

להלן כמה טיפים שעשויים לסייע לכם בהגברת צריכת מים לבריאות טובה ולתפקוד משופר:
• קבעו לכם יעד של צריכת מים – בין 1,5 ליטר ל-2 ליטרים, בהתאם למזג אויר ולאופי הפעילות הספורטיבית שלכם.
• אל תחכו להרגשת צימאון כדי לשתות, כי זו כבר התראה של התייבשות.
• הכינו כבר בבוקר בקבוק מים שילווה אתכם במהלך היום
• ניתן להתקין אפליקציה בסמארטפון למעקב ולניתוח צריכת המים שלכם.
• “שתו” הרבה פירות וירקות: מזונות כגון מלפפון, אשכולית ואבטיח מכילים כמות טובה של מים.
• למען הגוון, שתו גם חליטות תה וגם אפשר קפה במידה מועטה.
• אם באמת קשה לכם לשתות מים, הוסיפו לכוס המים שלכם פלח לימון, עלה נענע או פרוסת תפוז. אפשר גם לגוון עוד יותר עם  תות שדה ובזיליקום.

שתפו אותנו

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Shopping Basket