מים ואבנית

csm_Mineralienstein_781d6bfadb-300x267

רקע קצר על אבנית

מי השתייה בישראל מכילים מינרלים דוגמת סידן Calcium , מגנזיום Magnesium , פלואור Fluorine יוד Iodine ועוד. מקור המינרלים הוא במאגרי המים התת- קרקעיים בארץ (אקוויפרים ).

אבנית נמצאת באופן טבעי במים , כמותה משתנה בהתאם לסוג הסלע בו שוכן המאגר. ( מאגר החוף , מאגר ההר וכדומה ) מים בהם יש רמה גבוהה של אבנית הם מים עשירים בסידן ובמגנזיום ולהם תרומה חשובה לבריאות האדם.

אבנית ובריאות אבנית ובריאות

סידן ומגנזיום במיוחד חיוניים לבריאות, סידן הוא המינראל הגדול בכמותו בגוף הדם. בגופו של אדם בוגר יש כ- קילוגרם אחד של סידן המאוחסן בעיקר בעצמות השלד.

מים עשירים במינראלים תורמים להגנה על המערכת הקרדיו- וסקולרית (הלב וכלי הדם ) ומניעת סכרת, ספיגתם בגוף טובה יותר מאשר ספיגת מינראלים הנספגים ממזון מוצק כגון גבינות ומוצרי חלב אחרים.

מתקני טיהור המים של מי רווה מבצעים תהליך של סינון וטיהור מורכב וזאת , מבלי לפגוע בהרכב המינראלי של המים המטופלים.

בתהליך הרתחת המים בקומקום או בסיר, עם הגיעם לטמפרטורה של C55מתחיל תהליך ההתגבשות של המינראלים והם הופכים לחלקיקים קטנים לבנים אותם אנו מכנים אבנית.

כיוון שמקור החלקיקים הוא באותם מינראלים, הרי שלא מדובר במפגע בריאותי כלשהו, אלא במפגע אסתטי בלבד. אבן הגיר הנוצרת היא כאמור סידן, כמו חלב !

תהליך הטיהור במתקנים של מי רווה הינו תהליך סלקטיבי שבו מסולקים מהמים המזהמים השונים : פיזיים כמו חול וחלודה , כימיים כמו כלור ושפכים תעשייתיים , ומיקרוביאליים כמו חיידקים וירוסים. כאמור אין פגיעה ברמות הסידן, המגנזיום האשלגן והיוד.

במידה ונוצרים משקעי אבנית בקומקום, בסירי הבישול או על הברזים במטבח ובאמבט ניתן להסירם בקלות בעזרת חומץ ביתי רגיל.

שתפו אותנו

Shopping Basket
דילוג לתוכן